Eniştesiz Dış Ticaret

Eniştesiz Dış Ticaret

Altan Kabakçı’nın yazdığı Eniştesiz Dış Ticaret kitabı çıktı.Üretebilmek, ürettiğini satabilmek, pazar araştırması yapabilmek, ülkeye dövüz girişini sağlayabilmek hatta hayatta kalabilmek için dış ticaretin önemi çok büyüktür.  Kaliteli, bilgili çalışanların olması her ülkenin kaçınılmaz arzusudur. 

Tedarikçilerin ve rakiplerin değişip, geliştiği uluslararası arenada yer alabilmek, döviz girdisini arttırmak ve döviz çıkışını en düşük seviyelere getirebilmek işletmeler açısından en önemli konulardan biridir.  Bu durumun sağlanabilmesi için bilgili ve kaliteli organizasyonların oluşturulmasına ihtiyaç duyulmaktadır.   Tedarik zincirinin bir parçası olabilmek, bu zincir ile koordineli olarak hareket edebilmek için yaşanabilecek sorunları önceden görmek ve çözüm yollarını tahmin etmek gerekmektedir.  Okuyacağınız bu kitap, dış ticaretin temel konularını anlatmakla birlikte yaşanmış olaylara dikkat çekerek, gerekli olan noktaları bütün detayları ile okuyucuya sunmaktadır.

Günümüz dünyasında tüm ülkelerin dış ticaret yapması kaçınılmazdır. Zira, hiçbir ülke kendi ihtiyacına denk miktarlarda üretim yapamaz. Bazen ihtiyaç fazlası, bazen de ihtiyaçlarından az üretim yaptıkları gibi bazı ürünleri hiç üretemezler. Ülkeler, ihtiyaç fazlası ürünlerini ihtiyacı olan ülkelere satarak, elde ettikleri dövizle kendilerinde yeterince olmayan malları diğer ülkelerden satın alırlar.

Altan Kabakçı:

1981 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 2006 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. 2018 yılında yüksek lisansını Aston American University Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi bölümünde tamamladı. İş hayatına Çukurova İthalat ve İhracat Türk A.Ş. firmasında lojistik elemanı olarak başladı şuanda özel bir şirkette satınalma ve lojistik müdürü olarak çalışmaktadır. Envanter yönetimi ve ne üretiyoruz ile Yazılım programları içerisinde depo yönetimi adlı kitapları hazırlık aşamasındadır.

 

Social Media Share:

TOGETHER FOR A LOOK

Can you share with us your comment?

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com