Edebiyat Hayatımı Nasıl Kurtardı Everest Yayınları’ndan Çıktı

Edebiyat Hayatımı Nasıl Kurtardı Everest Yayınları’ndan Çıktı

“Shields zarif, cazibeli ve çok komik bir yazar. Konusu kendisi olsa da, anlattıkları bütün okurlar ve yazarlar için faydalı, hatta ilham verici.”

THE BOSTON GLOBE

 

David Shields, tüm dünyada tartışmalar başlatan ve edebiyatın nasıl olması gerektiğiyle ilgili birçok tabuyu yıkan Gerçeklik Açlığı: Bir Manifesto’dan sonra, Edebiyat Hayatımı Nasıl Kurtardı’da sıradışı fikirleri ve türlerle oynayan farklı tekniğiyle bir kez daha yazının imkanlarını genişletiyor.

 

Eleştiri ve otobiyografiyi ustalıkla birleştiren David Shields, edebiyatın hayatı yaşamaya değer ya da en azından katlanılabilir kılma gücü üzerine düşünüyor. Okuduğu kitapların insanın yalnızlığına çare olup olamayacağını sorgularken, bir yandan da kendi tutarsızlıklarının, kişilik kusurlarının, kederlerinin ve derin umutsuzluğunun labirentlerinde dolaşıyor.

 

Nabokov’dan magazin figürlerine, Proust’tan Örümcek Adam’a uzanan farklı üslubuyla Everest Yayınları’ndan çıkan Edebiyat Hayatımı Nasıl Kurtardı, okumak ve yazmak üzerine olağanüstü zekice, benzersiz bir kolaj.

 

Shields’ın edebiyatla ilgili fikirlerinin kaynağı derin bir sevgi. Amacı yıkmak değil, çoktan bozulmuş bir şeyi tamir etmek.”

ARTINFO

Social Media Share:
You may be of interest

YOU MAY ALSO BE INTERESTED IN

TOGETHER FOR A LOOK

Can you share with us your comment?

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com