Bilgi
"LojistikNews" Dergi ÇIKTI. Size ulaşmadıysa haber@lojistiknews.com mail adresimiz'den bize ulaşabilirsiniz.

Edebiyat Hayatımı Nasıl Kurtardı Everest Yayınları’ndan Çıktı

Edebiyat Hayatımı Nasıl Kurtardı Everest Yayınları’ndan Çıktı

“Shields zarif, cazibeli ve çok komik bir yazar. Konusu kendisi olsa da, anlattıkları bütün okurlar ve yazarlar için faydalı, hatta ilham verici.”

THE BOSTON GLOBE

 

David Shields, tüm dünyada tartışmalar başlatan ve edebiyatın nasıl olması gerektiğiyle ilgili birçok tabuyu yıkan Gerçeklik Açlığı: Bir Manifesto’dan sonra, Edebiyat Hayatımı Nasıl Kurtardı’da sıradışı fikirleri ve türlerle oynayan farklı tekniğiyle bir kez daha yazının imkanlarını genişletiyor.

 

Eleştiri ve otobiyografiyi ustalıkla birleştiren David Shields, edebiyatın hayatı yaşamaya değer ya da en azından katlanılabilir kılma gücü üzerine düşünüyor. Okuduğu kitapların insanın yalnızlığına çare olup olamayacağını sorgularken, bir yandan da kendi tutarsızlıklarının, kişilik kusurlarının, kederlerinin ve derin umutsuzluğunun labirentlerinde dolaşıyor.

 

Nabokov’dan magazin figürlerine, Proust’tan Örümcek Adam’a uzanan farklı üslubuyla Everest Yayınları’ndan çıkan Edebiyat Hayatımı Nasıl Kurtardı, okumak ve yazmak üzerine olağanüstü zekice, benzersiz bir kolaj.

 

Shields’ın edebiyatla ilgili fikirlerinin kaynağı derin bir sevgi. Amacı yıkmak değil, çoktan bozulmuş bir şeyi tamir etmek.”

ARTINFO

Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com